Wyślij zapytanie

wysłać
Biuro podróży Sorger
+421 2 21 02 57 57
pobyty na Słowacji

Uzdrowisko Trenczańskie Teplice

Kúpele Trenčianske Teplice a.s.
T.G. Masaryka 21
914 51 Trenčianske Teplice
Slovenská republika

PRZYDATNE INFORMACJE

Położenie Spa

W południowo-zachodniej części Góry Strażowskie, 13 km od miasta Trenczyn.

Internet

Bezprzewodowe połączenie z Internetem w DU Pax, Krym i Slovakia bezpłatnie. W innych domach opieki zdrowotnej nie ma dostępu do Internetu.

Parking

Parking przy hotelu Slovakia (chroniony szlabanem) za opłatą 2 € /dzień i parking strzeżony na placu gospodarczym (w odległości ok. 200 m od hotelu uzdrowiskowego Krym) za opłatą 2 € /dzień – wjazd i wyjazd możliwy tylko z płatną kartą parkingową, przy przyjeździe nowego gościa dozwolony jest krótkotrwały bezpłatny wjazd, parking dozwolony jest tylko dla zakwaterowanych gości. Istnieje też możliwość parkowania na miejscach parkingowych należących do miasta. Kartę parkingową do tych miejsc parkingowych można zakupić bezpośrednio w recepcji danego hotelu uzdrowiskowego ( karty parkingowe dla gości hotelowych będą wystawiane na okres 7, 10 lub 15 dni w cenie 2,00 € / 1 dzień).

Zwierzęta

Zakwaterowanie ze spa nie jest możliwe, z wyjątkiem DU Pax za dodatkową opłatą.

Posiłek

Food podaje się zgodnie z typem pobytu. W każdym z domów leczenia to zawsze w jednym czasie, z wyjątkiem LD Słowacji, jedzenie podawane na dwie zmiany. Śniadanie 7:00 do 9:00, obiad 11:45 do 13:30, kolacja 17:15 do 18:30 godz. Specjalny Posiłki dla wybranego pakietu można uzyskać po przyjeździe w recepcji.

Zameldowanie / Wymeldowanie

Zameldowanie od godz.14.00 (jeśli przyjedziesz w piątek i w razie potrzeby jest konsultacja lekarska zameldowanie po godz. 11.00). Wymeldowanie do godz. 10.00 (jeśli przyjedziesz w piątek po godz. 11.00, wyjazd jest do godz. 9.00).

Opis uzdrowiska

Uzdrowisko Trenczańskie Teplice położony jest w zachodniej części Słowacji, w południowo-zachodniej części Strážov gór Doliny Teplička, na północny wschód od Trencin, w pobliżu granicy z Czechami, na wysokości 272 metrów nad poziomem morza, jest najstarszym i najbardziej rozchwytywanych spa na Słowacji. Opieka medyczna w spa ma długą tradycję i opiera się głównie na wykorzystaniu naturalnych siarkowych wód termalnych. Większość hoteli spa i domy medyczne znajdujące się w centrum spa i przestronnym parku zdrojowym z jeziorem, otaczająca sceneria i korzystny klimat są doskonałym miejscem nie tylko do leczenia uzdrowiskowego, ale także do odpoczynku i relaksu. Leczenie polega na naturalnej termicznej wody gipsu siarki w temperaturze 37 do 40 ° C, błota mineralnego siarki i różnorodnych metod terapeutycznych w rehabilitacji medycznej i rehabilitacji. Tutaj głównie w leczeniu chorób układu mięśniowo-szkieletowego i zaburzeń układu nerwowego. Goście są dostępne lecznicze kąpiele termalne w basenach, balneoterapii, terapeutycznych i rehabilitacyjnych procedur, całorocznym odkrytym Wielki basen z temperaturą wody 31 ° C i Hammmam łaźni tureckiej w budynku spa Sina. Hammam zbudowany w stylu autentycznej łaźni tureckiej z 19 wieku, z piękną architekturą orientalną w przeszłości pełnił funkcję wanny, dzisiaj kúepel stosowany jako toalety w miejscu podania i masaże. Każdego roku w Spa odbędzie się międzynarodowy festiwal filmowy Art Film Fest , jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych i społecznych w roku i przyciąga tysiące turystów z całej Słowacji, a także kilkudziesięciu specjalistów branżowych krajowych i zagranicznych. O wszystkich wydarzeniach kulturalnych i wycieczki mogą kuracjusze informuje recepcje poszczególnych domów uzdrowiskowych lub bezpośrednio w Centrum Informacyjnym, który znajduje się w KH Pax. Trenczańskie Teplice jest jego lokalizacja stanowi dobry punkt wyjścia do odkrywania dziedzictwa kulturowego i naturalnego piękna charakteru. Otaczające zalesionych zboczach i chronione idealne położenie uzdrowiska tworzyć sprzyjające warunki do całorocznej spa i wiele rozrywek. W spa jako wartościowy i zadbany park angielski z jeziorem i oferuje unikalne warunki do wypoczynku, nie tylko klientów, ale także mieszkańców i turystów do miasta lub innych urządzeń w Trenčianske Teplice.

Kąpiele fokusowe

Uzdrowisko leczy choroby układu mięśniowo-szkieletowego, niektóre przewlekłe choroby reumatyczne, choroby zawodowe, choroby ginekologiczne, choroby zwyrodnieniowe i zapalne, stany po urazach i operacjach, choroby onkologiczne, choroby gruczołów dokrewnych, przemiany materii i choroba skóry.

Naturalne źródła lecznicze

Zawierające siarkę gorące źródła, które sąsiadują z bąbelków w górę, mają optymalną temperaturę 37-40 stopni Celsjusza i wykorzystywanych do kąpieli, a także do zewnętrznej balneoterapii, bezpośrednio, bez chłodzenia lub ogrzewania. Oznacza to woda jest niezbędna do obróbki cieplnej. Podstawę leczenia siarczek - gaz w wodzie. W chorobach układu ruchowego z niedostatecznego ukrwienia odgrywa substancja ważną rolę w ogólnym działaniu przeciwbólowym odciąża w ten sposób pacjentów ból. Jego działanie utrzymuje się po kąpieli nie jest od razu poleca następczych prysznic po kąpieli. Podczas picia utwardza się będzie jedną sprężynę, która ma korzystny wpływ w leczeniu chorób przewodu pokarmowego i metabolizmu.

Wellness

5 basenów z wodą termalną

 • Sina kąpieli - najpopularniejszy wannę wodą o temperaturze 39 ° C, z basenem na wlocie wiosennej na CRT. lustro
 • Basen MD. Čapek - PI - nowy basen ze stali nierdzewnej w całkowicie odnowionym budynku z wodą o temperaturze 37,5 ° C
 • PII basen - temperatura wody 37 ° C
 • PIII basen - basen do pływania i ćwiczeń w wodzie z wody o temperaturze 35,5 ° C
 • Basen PK - basen Hotel Spa Krym o temperaturze 37,4 ° C

Wanny z wodą termalną

 • nadaje się dla tych, którzy nie lubią wspólną łazienką

Pozostałe baseny

Grand basen

 • całoroczny odkryty basen ze stali nierdzewnej basen z torami do pływania przy temperaturze wody 28 ° C - 31 ° C, wymiary 25 x 10 m, a głębokość 1,25 m
 • na zewnątrz z miejsca odpoczynku z wodą o temperaturze 32 ° C - 34 ° C, w okrągłym kształcie o średnicy ośmiu metrów i głębokości 1 m, z otworów dyszy wodnych, jacuzzi i hydromasażem
 • w lecie, leżaki basen

Basen rehabilitacyjny

 • kryty basen z roweru wodnego o temperaturze wody 30 ° C - 31 ° C, 12 x 5 m i 1,2 m głębokości

Basen Słowacja

 • basen w hotelu Słowacji z miejsca odpoczynku przy temperaturze wody 29 ° C, wymiary 16 x 5 m oraz 1,3 m głębokości

Hammam

 • architekt zbudował koniec 19 wieku wicekról izmaiņu
 • unikalna architektura, która oczaruje Cię z marmurową fontanną w centrum
 • wcześniej służyli jako kąpiele dla bogatych
 • służą masaże, a także służyć jako pokój odpoczynku

Dla dzieci

Dla dzieci w uzdrowiskach możliwe zakwaterowanie, wyżywienie i dostęp do basenu (Krym odkryty basen termalny, kryty basen Słowacja). Dzieci do lat 3 bezpłatnie bez usług. Dzieci do lat 13 mają 50% zniżki na ceny zakwaterowania. Procedury są dla osób dorosłych (od 18 lat).

Historia

Legenda głosi, że lecznicze źródła zapachu siarki znaleźli pasterza, który szuka zagubionej owcy. Później leczy swoje obolałe nogi zanurzenie w stawie, a następnie rozprzestrzenił pogłoskę o uzdrawiających efektów lokalnej wody. Pierwsza pisemna wzmianka o leczniczych efektów miejscowych źródłach z połowy 13 wieku. 16 wieku należał do miasta Trenčianske Teplice i sprężyn z właścicielem Trencin Castle. Największy wkład do kąpieli przyniósł rodziny llésházyovcov, które obejmowały ponad dwóch stuleci, podczas którego były jednymi z najbardziej znanych spa Austria - Węgry. Nowy właściciel 1835 George Sina spa przebudowany w jakim kontynuowane przez jego syna, który zbudował łaźnię i córki, który został zbudowany przez słynnego historycznego pomnika Hammam (łaźnia turecka), który stoi do dziś.

© 2019 CA SORGER - Zasady i warunki - Kontakt | Wszelkie prawa zastrzeżone.