Wyślij zapytanie

wysłać
Biuro podróży Sorger
+421 2 21 02 57 57
pobyty na Słowacji

Uzdrowisko Smrdáky

Prírodné liečebné kúpele Smrdáky
906 03 Smrdáky
Slovenská republika

PRZYDATNE INFORMACJE

Położenie Spa

U podnóża Białych Karpat, 8 km od miasta Senica.

Internet

WiFi we wszystkich domach uzdrowiskowych bezpłatnie.

Parking

Parking centralny bezpłatny, parking strzeżony lub garaż za opłatą (Hotel Centrál, Vietoris).

Zwierzęta

Zakwaterowanie ze zwierzętami jest możliwe tylko w apartamencie Záhorák za opłata.

Posiłek

Śniadanie w formie bufetu, obiad i kolacja serwowane są w restauracji hotelu Vietoris. Restauracja oferuje wybór dań słowackich, międzynarodowych i specjalnych dietetycznych. Śniadanie 7:00 - 9:00, obiad 11:15 - 13:15, kolacja 17:15 - 19:15.

Opis uzdrowiska

Uzdrowisko Smrdáky znajduje się 8 km od miasta Senica, w pobliżu granicy z Czechami i około 80 km na północny zachód od stolicy Bratysławie, w malowniczym regionie Zahoria, u podnóża Karpat. Znany słowacki polihistor Maciej Bel jego już znanej pracy notitia Hungariae novae Historicogeographia od 1740 przypomina przysiółek spa Smrdáky i po raz pierwszy opisano zastosowanie siarkowodoru wody mineralnej do celów terapeutycznych. Wsi Smrdáky został nazwany przez miejscowe kompozycji naturalne wody mineralne, które są bogate w siarkowodór i gojenia siarkowego błoto i charakteryzujących się charakterystycznym zapachem. Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu chorób skóry (łuszczyca, przewlekłej egzemy, miejscowe zapalenie skóry, trądzik różowaty oraz problemy skórne po oparzeniach). Są one również znane jako „Słowackiego” i Morza Martwego w skali globalnej wśród uzdrowisk z najbardziej sukcesu leczenia różnych chorób skórnych i zaburzeń mięśniowych. Uczta spa tylko dorośli, ale duża część pacjentów stanowią dzieci w wieku zaledwie 3-18 lat (6 lat w towarzystwie rodzica lub osoby odpowiedzialnej). Podstawę leczenia są również kąpiele siarczku wodoru mineralnych podaje się w postaci kąpieli wodnej i częściowo strony łaźni mineralnych i stóp. Regeneracja i pobyty kuracyjne są przeznaczone dla ludzi szukających odpoczynku i relaksu w spokojnym środowisku spa. Malownicze miejsca na całym uzdrowisku nadają się również do spacerów i kąpieli regularnie i organizować wyjazdy i wycieczki.

Powody dla których należy wybrać to uzdrowisko:

  • Słowackie „Morze Martwe“
  • Siarkowodorowa woda mineralna
  • Program kulturalny
  • Oferta fakultatywnych wycieczek
  • Spokojne otoczenie

Nasza opinia:

Uzdrowisko to składa się z kilku budynków. Wyżywienie dla wszystkich gości zabezpieczone jest w hotelu Vietoris. Zabiegi rehabilitacyjne świadczone są w hotelu Centrál, a zabiegi w wannie i borowinowe świadczone są w budynku Balneoterapii, w parku. Uzdrowisko nie posiada basenu.

Kąpiele fokusowe

Uzdrowisko leczy choroby układu mięśniowo-szkieletowego i chorobach skóry, zwłaszcza przewlekłych choroba skóry, takich jak łuszczyca, egzema, dermatozy i trądziku.

Naturalne źródła lecznicze

W Smrdáky jest traktowany siarkowodorem wody mineralnej i błota siarki - to paleoid utworzony przez płynącą wodę przez siarkowodór lessowych glebach tej dziedzinie. Bardzo skuteczne i wydajne siarkę peloidy służą jako pomoc medyczna w postaci paczek stawów i kręgosłupa.

Wodór woda mineralna siarczku

Wodór woda mineralna siarczku jest naturalne kąpiele lecznicze Smrdaki. Jest woda mineralna o wysokiej zawartości siarkowodoru terapeutycznie skutecznej (680 mg / l). Wartości te klasyfikują Smrdaki wodę mineralną do najbardziej zagęszczonych wód siarkowodoru w Europie. Woda mineralna charakteryzuje się charakterystycznym zapachem i niezwykłych efektów w leczeniu niektórych choroba skóry, w szczególności. zawiera minerały i sole - w szczególności na podstawie Na, Mg i Ca (3,400 mg / l), co pozytywnie przyczynia się do efektu terapeutycznego.

Siarkowe błota

Siarka peloid błota są generowane przez płynącej siarkowodór wody przez lessowych glebach tej dziedzinie. Wysoce skuteczne i wydajne siarkowe peloidy służą jako pomoc dla zdrowia w postaci paczek dla stawów i kręgosłupa. Na świecie ma miejsce bardziej odpowiednie, a bardziej korzystnie do leczenia choroba skóry.

Wellness

  • sauny
  • wanny
  • masaże (relaks, miód, japońskie, bambus, Indian, Hawajska, gorącymi kamieniami)
  • siłownia
  • kąpiel Kneippa

Dla dzieci

.

Historia

Według legendy, w źródłach mineralnych leczyć bólem stóp pasterza i tak rozprzestrzenił pogłoskę o uzdrawiających efektów lokalnej wody. Smrdaky miasto zostało nazwane miejscowych wód mineralnych zapach. Pierwsza pisemna wzmianka o źródłach leczniczych pochodzą z początku 17 wieku. Tylko połowa 18 wieku stwierdzono, że rozpoczęła się siarkowodór woda mineralna do stosowania w leczeniu choroba, w tym okresie pochodzące jednej pierwszej analizy wody i wykazuje powierzchnię kształtującą do kąpieli formowania w przyszłości. Nawet w tych dniach było wiadomo, że źródła korzystne działanie w leczeniu różnych schorzeń skóry. W pierwszej połowie 19 wieku został zbudowany pierwszy Bath House w pobliżu administratora sprężyny vice powiat Jozef Vietoris, bardziej przyjść później, wraz z pojawieniem się w dworku, który po kilku przebudowach zachował się do dnia dzisiejszego. Dzisiejszy park zdrojowy stoi na miejscu dawnego bagna, które zostały osuszone i tam następnie zasadzone różnorodne rośliny, które ciałem się jego obecna forma park, które tworzą przyjemną atmosferę uzdrowiska.

Często zadawane pytania dotyczące uzdrowisk Uzdrowisko Smrdáky

Przedstawione odległości są mierzone w linii prostej, rzeczywista długość podróży może być inna.
Które wdzięki kobiece znajdują się w pobliżu?
1
3
© 2021 CA SORGER - Zasady i warunki - Kontakt | Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ta strona w kontekście świadczenia usług wykorzystuje pliki cookie, korzystając z witryny, zgadzasz się z ich stosowaniem. Dowiedz się więcej. Zgadzam się