Uzdrowisko Wyżne Rużbachy

+421 2 21 02 57 57
KÚPELE VYŠNÉ RUŽBACHY a.s.
Vyšné Ružbachy 48
065 02 Vyšné Ružbachy
Slovenská republika
Region turystyczny
Východné Slovensko, Zamagurie, Spiš, Prešovský kraj, Spišská Magura, Pieniny, Ľubovnianska vrchovina

PRZYDATNE INFORMACJE

Położenie Spa

U podnóża Magury Spiskiej, 15 km od miejscowości Stara Lubovna.

Internet

Bezprzewodowy dostęp do Internetu w Grand Hoteli Strand i Travetine.

Parking

Opłata za parking zgodnie z cennikiem uzdrowiska.

Zwierzęta

Zakwaterowanie ze zwierzętami w uzdrowisku nie jest dozwolone.

Posiłek

Posiłki Grand Hotel Strand w budynku, a dla gości w Trawertynu i Szwajcaria pensjonat znajduje się w Białym Domu (około 100 metrów).

Opis uzdrowiska

Vyšné Ružbachy leżą we wschodniej Słowacji, na granicy dwóch naszych parków narodowych, Tatrzańskiego Parku Narodowego i Pienińskiego Parku Narodowego, na wysokości 615 metrów nad kąpiele morskie znajdują się pod podnóża lasu iglastego, otoczony parkiem. Istnieją naturalne wody mineralne, które są użyteczne w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego i układu nerwowego. Szczególną cechą wieczne uzdrowienie „krater” uzdrowiska, które powstały przepadku kopców trawertynu. Ten tzw. Ružbašská krater, ze względu na swoją wielkość (średnica 20 m do 3 m głębokości), uważany jest za największy trawertyn jezioro nie tylko na Słowacji, ale także być może w Europie Środkowej. Od 1967 roku jest chroniony zabytek narodowy. Z głównego źródła Izabela jest wypełniona i odkryty basen oraz kryty basen termalny w Grand Hotel Strand. przyciągają uwagę, i inne trawertynu kratery i krater Chapel, nazwany Chapel stojąca na krawędzi i jest niezwykłe krater Jama śmierci, które nadal uchodzi dwutlenek węgla. W spa, oprócz łaźniach, jest również budowanie Balneoterapie z rehabilitacji i wanną z hydromasażem, siłowni i klienci czekają na najlepszych lekarzy posiadających nowoczesny sprzęt, wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem, liczba jakości zabiegów terapeutycznych oraz nowoczesnych udogodnień. Piękna okolica spa Vyšné Ružbachy jest określona na spacery i relaks w przyrodzie. Park zdrojowy jest ciekawy tworami przyrody i człowieka i wielu rzeźb i kompozycji przez różnych artystów. Istnieją ciekawe naturalne formacje „pit śmierci”, powiedział, „krater” z wodą termalną i wiele innych atrakcji. W pobliżu można odwiedzić spa Lubovniansky zamek z 14 wieku, Ľubovniansky skansen z wyświetlaczami architektury ludowej Spisza i Saris lub średniowiecznym obozie wojskowym wokół zamku w Starej Lubowni. Ponadto Nestville park „w gnieździe wsi i gości z historią, tradycyjne rzemiosła, wyjątkowych ludzi umiejętności mieszkających w tej dziedzinie i narzędzi, które są wykorzystywane w różnych okresach czasu, Muzeum Czerwonego Klasztoru, znany także pielgrzymka Litmanová, odwiedzić jaskinię Beliańską i jeden z największych atrakcji turystycznych jest na pewno spływ Dunajcem na tratwach tradycyjnych przez kanion, największy w Europie Środkowej. w zimie, odwiedzany ośrodek narciarski Wyżne Rużbachy dostępny 7 wyciągów i sezon narciarski trwa tutaj od grudnia aż do marca. Wyżne Rużbachy zapewnienie klientom profesjonalnej diagnostyki i zabiegów medycznych leczyć nie tylko ciało, ale również duszę.

Dlaczego warto wybrać to uzdrowisko

 • Ciche położenie
 • Basen letni
 • Naturalny krater
 • Ośrodek narciarski polecany dla mniej wymagających

Nasza opinia o hotelu:

Uzdrowisko na terenie przepięknej małej miejscowości. Główny budynek Grand Hotel Štrand zbudowany jest w stylu hiszpańskim, z całorocznym użytkowaniem basenu termalnego i jest on połączony z Balneoterapią. Oferuje usługi na najwyższym poziomie „Pod jednym dachem“. Domki Szwajcarskie z drewnianych bali przypominają alpejską architekturę. Dom Uzdrowiskowy Travertín polecany jest dla mniej wymagającej klienteli. Pokoje są starsze, wyżywienie i zabiegi zabezpieczone są w odległości ok. 100 m.

Kąpiele fokusowe

Uzdrowisko Vyšné Ružbachy są leczone choroby, choroby psychiczne, choroby żołądkowo-jelitowe, choroby układu krążenia, rekonwalescencji po przebytych chorobach onkologicznych, choroba ginekologicznych, nerek i dróg moczowych.

Naturalne źródła lecznicze

Spa jest stosowany w leczeniu ciepłe wiosny termicznej Izabela i umieść spa, który ma korzystne warunki klimatyczne dla leczenia.

Wellness

Witalny świat w balneoterapeutycznym:

 • basen rehabilitacyjny z wodą o temperaturze 32-34 ° C
 • wanna spa
 • kąpiel rezerwuar węgla
 • łaźnię chłodzącą

Thermall Aqua Wellness Hotel Grand Strand

 • kryty basen termalny z wodą o temperaturze 32-34 ° C
 • jacuzzi, łaźnia parowa, ziołowa, sucha sauna, sauna na podczerwień
 • chłodzenia basenu mineralnego

Serwis

 • hipoterapia
 • jazda konna
 • aqua Thermall wellness Grand Hotel Strand
 • letnie kąpielisko termalne Izabella
 • witalny świat Balneoterapia
 • sale konferencyjne dla imprez firmowych
 • kort tenisowy, tenis stołowy, fitness i siłownia

Historia

Vyšné Ružbahy założona przez osadników, którzy odkryli miejscowych wód mineralnych. Pierwsze wzmianki pochodzą z końca 13 wieku, kiedy to zostały one oparte Niżne i Wyżne Rużbachy. W połowie 16 wieku nastąpił rozwój spa dzięki hrabiemu Sebastiano Lubomirskiego, pod koniec tego stulecia wybudowano łaźnię i basen. W tym czasie odwiedzili spa bogaty z Polski i Węgier. Później, po wygaśnięciu rodziny Lubomirskich spa z rąk do rąk, co nie było dla nich dobre. To było prawie cztery wieki zaliczek dla polskich królów i koniec 18 wieku zostały zwrócone Uhrosku że spa to nie obchodziło i spa dalsze zwiędły. Aż do początku 19 wieku spa został odnowiony i ustawić lusterka (naturalna kąpiel, gdzie woda przepływa bezpośrednio ze źródła) zostały dodane później, a następnie największy kúpalsko cieplnej Słowacji. W tych czasach były one jednymi z najnowocześniejszych uzdrowisk w Słowacji. Później mąż spa odziedziczyła siostrzenicę hiszpańskiego króla (Sam król Odwiedziliśmy także spa osobiście). Budowanie biały dom zbudowany w stylu biedermeier został zbudowany przez hrabiego Zamoyskiego, który nadal pełni funkcję jadalni i salonu. Kolejną zmianą spa zatrzymany przez 2. wojny światowej. Po wojnie uzdrowisko upaństwowiono, jak każdy inny spa na Słowacji, państwa komunistycznego.

Uzdrowiskowy pobyt Senior od 60 lat Średnia procedura medyczna 2x / dzień, początkowe i końcowe konsultacje lekarskie ... od 220,56 /noc/osoba Długość pobytu: od 5 noce Pożywienie: pełne wyżywienie pokaz Pobyt wellness w uzdrowisku z bezpłatnym dostępem do wellness i balneoterapii Wstęp do Aqua wellness termiczny Izabella, witalny świat ... od 196,05 /noc/osoba Długość pobytu: od 2 noce Pożywienie: śniadanie i kolacja pokaz Kompleksowy pobyt leczniczy z zabiegami i wejściem w świat witalny Średnia procedura medyczna 3x dziennie, wejście w świat witalny ... od 240,17 /noc/osoba Długość pobytu: od 3 noce Pożywienie: pełne wyżywienie pokaz Letni relaks w spa z dostępem do wellness i basenu górskiego Wejście do Aqua Thermal Wellness i basenu górskiego ... od 215,66 /noc/osoba Długość pobytu: od 2 noce Pożywienie: śniadanie i kolacja pokaz Pobyt leczniczo-regeneracyjny POST COVID w uzdrowisku Zabiegi terapeutyczne, wejście do świata witalnego... od 240,17 /noc/osoba Długość pobytu: od 5 noce Pożywienie: pełne wyżywienie pokaz Pobyt leczniczy na pograniczu Pienin i Magury Spiskiej Wejście na kryty basen, zabiegi lecznicze, a nawet ... od 215,66 Zniżka 2 %
od 210,76 /noc/osoba
Długość pobytu: od 2 noce Pożywienie: śniadanie i kolacja, pełne wyżywienie pokaz
Pobyt leczniczo-redukcyjny w przepięknym otoczeniu Magury Spiskiej Program terapeutyczno-profilaktyczny mający na celu zmniejszenie otyłości. od 284,28 /noc/osoba Długość pobytu: od 10 noce Pożywienie: pełne wyżywienie pokaz Pobyt minirelaksowy z bezpłatnym wstępem do Aqua Thermal Wellness i 1 zabiegiem leczniczym Wejście do wellness, 1x zabieg medyczny ... od 343,09 /noc/osoba Długość pobytu: od 2 noce Pożywienie: pełne wyżywienie pokaz

Często zadawane pytania dotyczące uzdrowisk Uzdrowisko Wyżne Rużbachy

Przedstawione odległości są mierzone w linii prostej, rzeczywista długość podróży może być inna.
Które wdzięki kobiece znajdują się w pobliżu?
1
3
© 2022 CA SORGER - Zasady i warunki - Kontakt | Wszelkie prawa zastrzeżone.