Uzdrowisko Szklane Teplice

Liečebné termálne kúpele a.s.
966 03 Sklené Teplice
Slovenská republika

PRZYDATNE INFORMACJE

Położenie Spa

12 km od Bańskiej Szczawnicy, w północno-zachodniej części Szczawnica Hills.

Internet

Bezpłatny Internet: Sygnał WiFi we wszystkich leczenia, z wyjątkiem domów Marii Teresy.

Parking

Parking nie jest wypłacana.

Zwierzęta

Zakwaterowanie w hotelu nie jest możliwe ze zwierzęciem.

Posiłek

Żywność jest dostarczana przez budynkiem, w którym klient jest umieszczony w następujący sposób: jadalnia w KD Elizabeth - Elizabeth KD dla klientów, Goethego, Matej Bel, Marii Teresy. Jadalnia Relax Thermal - dla klientów KD Relax Thermal. Śniadanie 8:00 do 9:00, lunch 12:00 do 13:45, kolacja 17:00 do 18:45 (w celu uzyskania szczegółowych informacji o czasie posiłków dla każdego KD przyjeździe w recepcji po przyjeździe).

Zameldowanie / Wymeldowanie

Check in: 11:30 (jeśli pobyt rozpoczyna się obiadem), 14:00 (jeśli pobyt kolację) / Check out: 10:00 (jeśli pobyt kończy śniadaniem), 13:00 (jeśli pobyt kończy obiadem).

Opis uzdrowiska

Uzdrowisko Szklane Teplice leży w północno-zachodniej części Szczawnicy Hills w Hot Creek Valley, w dzielnicy Žiar nad Hronom i jest otoczony ze wszystkich stron przez rozległych lasach iglastych i liściastych. Inspirujące dolina leży pomiędzy hliník nad hronom i Podhorie koło Bańskiej Szczawnicy. Spa położony jest w pięknej przyrodzie jednym z najstarszych uzdrowisk na Słowacji. Rzadkość spa występowanie sprężyn termicznej wody mineralnej z wody o temperaturze 38 ° C do 52,3 ° C Unikalne zjawisko jest Parenica termalna wody o temperaturze 42 ° C, co daje możliwość użytkowników do pływania bezpośrednio na grocie, w którym Studzienki gorącej wody. Woda jest obróbce chemicznej i jest odpowiedni dla osób powyżej 12 roku życia. Ponadto istnieje Banský kąpieli cieplnej z wodą o temperaturze 36 ° C, łaźnia Maria Teresa podzielona na dwie strefy o temperaturze wody 37 ° C w jednej i w drugiej części 39 ° C i sól Cave, który zawiera także nowo wbudowanego pokój rodziny w starodawnym stylu. Uzdrowisko oferuje klientom relaks i regenerację i terapeutycznych ośrodka termalnego kąpieliska jest odpowiedni dla różnych koncentracji klubów sportowych. Pomimo spokojnej lokalizacji tego spa użytkownik wie na lato kulturalnej zabawy w samym cafe Kursalon lub na tarasie i pięknym górzystym terenie spa oferuje wiele możliwości zaskarżenia spacery wzdłuż szlaki Szczawnica Hills. Interesujące dla klientów z pewnością są wycieczki do pobliskich zabytków, takich jak. Bańska Szczawnica, Kremnica, Bańska Bystrzyca i Zvolen.

Kąpiele fokusowe

Spa Szklane Cieplice są traktowane układu nerwowego, choroba narządu ruchu i reumatyczne.

Naturalne źródła lecznicze

Obecnie w Sklené Teplice wypływa kilka źródeł termalnych o temperaturze w zakresie od 37 ° C do 52,3 ° C Woda termalna ma korzystny wpływ na układ nerwowy i fizycznej. Wszystkie źródła są podobne pod względem składu chemicznego i własności fizycznych. Oprócz źródeł termalnych, które bubble up i sprężyny z mniejszą zawartością minerałów. Na uwagę zasługuje unikatowy łaźni parowej jaskini "Parenica", który jest unikalny w Europie. Źródła termalne pochodzą bezpośrednio do jaskini i jej 42 ° C basen jaskini olbrzymiego, który oferuje gościom możliwość pływać bezpośrednio w jaskini, w której wypływa gorąca woda alkaliczna gipsowego.

Wellness

Kąpiel w jaskini - Parenica - unikalny w Europie:

 • 42 ° C ciepłej wody naturalne leczenie bez dodatków chemicznych z dużą zawartością magnezu i wapnia
 • każdy dzień, woda z wanny i osuszony przez noc znowu nasączone
 • max. 20 min, a następnie owinąć w cichym pomieszczeniu, przez okres 20 minut. i 20 min. relaks w fotelu do masażu.

(Kąpiel w łaźni parowej jaskinia nie nadaje się dla dzieci poniżej 12 lat, a dla osób z wysokim ciśnieniem krwi, choroby układu krążenia).

Maria Theresa kąpieli (37 ° C i 39 ° C)

 • połączenie KD Marii Teresy na odkrytym basenie (tylko w zimnych miesiącach) - max. 30 minut, a następnie owinąć i odpocząć.

Kąpiel dla kopalń (34 ° C):

 • 8 x 7 m, wejście przez 1 godzinę, korzystne wykonywanie w wodzie.

Siedzibą kąpieli górniczego zapewni następujące procedury: kąpiel przed grupą południa ćwiczenia dla gości spa.

Kryty basen w domu Goethego (37-39 ° C).

inne:

 • sauna (aroma sauna fińska, infra)
 • solarium
 • grota solna
 • tepidarium
 • basen termalny
 • lodospad
 • (olej, masaż hawajski, refleksologii, gorące kamienie

Dla dzieci

 • dzieci poniżej 3 lat bezpłatnie
 • dzieci w wieku 3-12 lat na dostawce 50% zniżki na pobyt, bez zabiegów terapeutycznych
 • Lenka KD w dziedzinie ochrony zabaw dla dzieci ze zjeżdżalnią, zabawki, TV i video, tenisa stołowego
 • dzieci do lat 12 nie są przewidziane leczenia, ale są dopuszczone w basenie
 • dla dzieci może być ponad 12 procedur zamawiania tylko na zalecenie lekarza

Historia

Pierwsze pisemne dokumenty dotyczące wsi Szklane Cieplice pochodzi z 1340 r. Lecznicze wody termalne wykorzystywane są pierwsze Osadnicy już. Świadomość ludzi dostaje się w 16. wieku (1549), które opisano w pracy naukowca Juraj Wernher. W 18 wieku dokonał pierwszej analizy wód leczniczych Karol Otto Moller, który pracował w Uzdrowisko Szklane Teplice, jako lekarz. Od 1868 roku był vlasnikom spa Vojtech Gasparetz i jego rodzina byli spa do 2 okresu I wojny światowej, kiedy zostały wydane dekretów Benesza, które wywłaszczonych ich stan.

Często zadawane pytania dotyczące uzdrowisk Uzdrowisko Szklane Teplice

Przedstawione odległości są mierzone w linii prostej, rzeczywista długość podróży może być inna.
© 2021 CA SORGER - Zasady i warunki - Kontakt | Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ta strona w kontekście świadczenia usług wykorzystuje pliki cookie, korzystając z witryny, zgadzasz się z ich stosowaniem. Dowiedz się więcej. Zgadzam się