+421 2 21 02 57 57
KÚPELE LÚČKY a.s.
034 82 Lúčky
okres Ružomberok
Slovenská republika
Region turystyczny
Liptov, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Chočské vrchy

Uzdrowisko Lúčky

PRZYDATNE INFORMACJE

Położenie Spa

Na granicy Orawy i Liptowa, w pięknym otoczeniu Gór Choczańskich, 14 km od miasta Ružomberok, 23 km od Liptowskiego Mikulasza.

Internet

W łazienkach dostępne są dwie możliwości połączenia z Internetem: połączenie WiFi (Liptov, Adam, Diana, Barbora, Choč, Kubo) lub połączenie kablowe (Cyril, Maja). Kabel można kupić w recepcji. Internet jest bezpłatny.

Parking

Na terenie obiektu dostępny jest bezpłatny parking. Strzeżony parking dostępny jest tylko w DU Choč.

Zwierzęta

Pobyt ze zwierzętami nie jest możliwy ze względów higienicznych.

Zameldowanie / Wymeldowanie

Przyjazd zależy od rodzaju pobytu. Jeśli pobyt rozpoczyna się w porze obiada, zameldowanie odbywa się po godzinie 12:00. Jeśli zameldowanie rozpoczyna się w porze kolacji, zameldowanie odbywa się po 14:00 godz., a wymeldowanie - do 10:00 gpdz..

Opis uzdrowiska

Szczęście Spa należy do najstarszych uzdrowisk na Słowacji i leżą na styku Orawy i Liptowa pod zboczach Wielkiej Choca na wysokości 1611 m jest dodawany do nieco zimnej strefie klimatycznej waha Tatry z lasów iglastych i górskie łąki. Spa mają długą tradycję kompleksowe leczenie chorób ginekologicznych, a obecnie są traktowane chorób nowotworowych, chorób układu trawiennego, metabolizmu i endokrynnych, nie tuberculosis chorób układu oddechowego, chorób układu nerwowego, choroby układu mięśniowo-szkieletowego, chorób ginekologicznych, chorób zawodowych osteoporoza. Zabieg pomaga gips ziemisty węglowy wody o temperaturze 32 ° C, w celu procesu leczenia, stosowanie wanien, błota, łaźnie parowe, a także innych procedur oczyszczania wody podobne do masażu do dodania ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz fizykoterapia. W spa jest zdominowany Dom uzdrowiskowy Choc, która oferuje kompleksowe usługi pod jednym dachem, a piękny park zdrojowy. Oprócz wysokiej jakości usług i zabiegów terapeutycznych, jest ona dostępna dla klientów spa i czynne cały rok Aqua-Vital Park, który obejmuje basen odkryty przyjemności i wymagający witalny świat z saunami i uzdrowisk. W pobliżu odkrytych basenów są również takie atrakcje jak wielkie szachy, boisko do siatkówki, trampolina dla dzieci, huśtawka, plac zabaw dla dzieci. W podziemiach aneksie Liptowa jest też spa, gdzie klienci mogą korzystać z połączenia słonej wody w jacuzzi i saunie świata w saunie fińskiej i infra. Centrum odnowy biologicznej obejmuje również mokrej i suchej jaskinia solna, które z kolei mogą odpocząć przy relaksującej muzyce i spróbować swoich właściwości lecznicze, które mają wpływ na wspomagającą leczenie. Spa jest również dostępny Sportpark Lucky, który obejmuje korty tenisowe oraz kręgielnia. Piękne naturalne środowisko górskie związane z leczniczą wodą mineralną gwarantuje doskonały wypoczynek i relaks. Bardzo popularne stały się spa m seniorów edzi, podobnie jak piękny górski obszar z czystym powietrzem i na terenie nie ma potrzeby, aby przejść długi spacer. Spa jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych i oferują różne rodzaje pobytów i terapeutycznego, leczniczego i zapobiegawczego, weekend, starszy i Program pobyty dla kobiet i mężczyzn, a klienci są tu powtarzające się i ze względu na przyjemną, rodzinną atmosferą, wykwalifikowany personel, profesjonalne leczenie długa tradycja, uzdrowienie woda mineralna, a także czyste powietrze przesycone zapachem sosnowych lasów.   Uzdrowisko Lucky są idealnym miejscem na relaks, poprawę zdrowia i naładować swoje baterie.

Kąpiele fokusowe

Uzdrowisko słynie z doskonałych rezultatów w leczeniu schorzeń ginekologicznych.

W przeszłości byli leczeni na zaburzenia nerwowe i mięśniowo-szkieletowego.

Spa szczęście są traktowane choroba ginekologicznych, choroba reumatycznych i mięśniowo-szkieletowego warunki.

 • Choroby onkologiczne.
 • Choroby przewodu pokarmowego.
 • Choroby gruczołów wydzielania wewnętrznego i przemiany materii.
 • Non-gruźlica choroby układu oddechowego.
 • Choroba nerwów.
 • Choroby układu mięśniowo-szkieletowego.
 • Choroby ginekologiczne - pielęgnacja chirurgia, leczenie niepłodności i innych.
 • Choroby zawodowe - grupy sygnalizacyjne - 3,4,8.
 • Wspomagające leczenie i zapobieganie osteoporozie
 • Spa są również kompleksowy program osteoporotycznych.
 • Są one wykorzystywane głównie kąpiele, okłady borowinowe, kąpiele parowe i inne procedury uzdatniania wody związanych z masażem.
 • Uzupełniają ćwiczenia rehabilitacji i fizykoterapii.

Bezpośrednio w spa obejmują: kliniki ortopedyczne, ginekologiczne klinice i medycyny fizykalnej i rehabilitacji.

Naturalne źródła lecznicze

Podstawą leczenia jest pobyt gipsowo-ziemisty wodę mineralną węglowy zawierający dwutlenek węgla i temperaturze 32 ° C.

Wellness

Odkryty basen:

 • odkryty basen rekreacyjny z wodą o temperaturze 28-33 ° C z atrakcjami wodnymi (przeciwprądem, grzybek wodny, bicze wodne, podwodne oświetlenie, podwodnymi dyszami masującymi)
 • outdoor odpoczynku siedzi basen z wodą o temperaturze 36-38 ° C

Wewnętrzne witalny świat:

 • mineralnej wody w basenie o temperaturze 33-35 ° C
 • sauny - fińska, mentol, łaźnia parowa Roman
 • tepidarium
 • prysznic z masażem
 • rainshower
 • Kneipp kąpieli stóp basen ze zmiennym ciepłej i zimnej wody
 • bar oferujący jedzenie i napoje

Od maja 2015 roku otworzył nowy odkryty witalny świat, który oferuje całoroczne otwarte dodanej Aqua-Vital Park to nowa sauna fińska, nowy basen chłodzący i jacuzzi na świeżym powietrzu.

Dla dzieci

Dzieci do lat 6 bezpłatnie. Od 6 do 12 lat można stosować Pakiet zabiegów z noclegiem dziecka do łóżka. Dla dzieci w wieku poniżej 3 lat można wypożyczyć łóżeczko za darmo. Dla mniejszych dzieci jest dostępne poza zjeżdżalnia i basen są różne atrakcje dla dzieci. W ramach centrum odnowy biologicznej, dzieci mają ograniczony czas korzystania z sauny i od 12:00 do 16:00 godz. Sauna dostęp jest dozwolony tylko dla dzieci starszych niż 14 lat. Dzieci w wieku poniżej 6 lat nie mogą korzystać z procedur. Dla dzieci w wieku 6 lat są dostępne niektóre zabiegi kąpielowe i wejście do groty solnej.

Historia

Pierwsza pisemna wzmianka o samym uzdrowisku pochodzi z 1712 roku, choć właściwości lecznicze źródeł wody były już znane wcześniej. Zostały one wykorzystane do picia i spa, a z czasem zaczęły pojawiać się budynek spa, gdzie około 1760 zaczął się rozwijać leczenia uzdrowiskowego. Największym Boom przyszedł pod koniec 18 i początku 19 wieku, gdzie spa zaczął leczyć pacjentów nie tylko krajowych, ale także zagranicznych. W 1872 roku kupił spa stanu John Tholt które odnowionym spa i personel spa spopularyzowana. Po komunistyczny spa drugiej wojnie światowej znacjonalizowane członkowskie, które rozprzestrzeniły się i tym samym zmienił swój pierwotny wygląd. W 2008 roku, nowy świat odnowy biologicznej z krytym i vonkajšímy bazémni i sauny.

Często zadawane pytania dotyczące uzdrowisk Uzdrowisko Lúčky

Przedstawione odległości są mierzone w linii prostej, rzeczywista długość podróży może być inna.