Wyślij zapytanie

wysłać
Biuro podróży Sorger
+421 2 21 02 57 57
pobyty na Słowacji

Uzdrowisko Pieszczany

SLOVENSKÉ LIEČEBNÉ KÚPELE PIEŠŤANY
a.s.
Winterova 29
921 29 Pieštany
Slovenská republika

Dovoľte nám informovať Vás o otvorení prevádzok jednotlivých hotelov kúpeľov:

 • Hotel Esplanade Ensana Health Spa Hotel (obidve krídla hotela) otvorený
 • Hotel Pro Patria Ensana Health Spa Hotel a Vila Trajan otvorené
 • Hotel Splendid Ensana Health Spa Hotel otvorený len pre pobyty All inclusive
 • Hotel Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel je otvorený
 • Mestský hotel Jalta Ensana Health Spa Hotel, Depanadance Smarad a Šumava, ostávajú zatiaľ uzavreté

V hoteloch Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel, Esplanade Ensana Health Spa Hotel, Splendid Ensana Health Spa Hotel, nástup na pobyt dňa 31.12.2020 nie je možný. Minimálna dĺžka akéhokoľvek rezervovaného pobytu od 29.12.2020 je 3 noci

Na Slovensku sú opäť v platnosti opatrenia týkajúce sa obmedzení kvôli koronavírusu. Radi by sme Vás informovali, ako to bude vyzerať v prevádzkach kúpeľov a ich okolí:

 • Nosenie rúška vo vnútorných priestoroch je povinné.
 • Nosenie rúška je povinné i vo vonkajších priestoroch, pokiaľ nie je možné dodržať vzdialenosť medzi osobami minimálne 2 m.
 • Všetci zamestnanci, prichádzajúci do osobného kontaktu s hosťami (čašníci, recepční, kúpeľní recepční, terapeuti, kuchár) musia mať rukavice.
 • Kontroly teploty všetkých prichádzajúcich hostí prostredníctvom hotelových recepčných (zaznamenávajú sa do formulára na registráciu). V prípade teploty 37,2°C alebo vyššej, musí byť okamžite informovaný službukonajúci lekár. Hosť má byť až do odvolania izolovaný vo svojej izbe.
 • Kontroly teploty všetkých zamestnancov sa zaznamenáva na začiatku každej zmeny, každý deň.
 • Sociálny dištanc v reštauráciách, vzdialenosť medzi stolmi sa zvýši na 2 m. Pri jedle a pití je povolené byť bez rúška.
 • Hostia sa v prípade potreby môžu stravovať na zmeny (pridelia sa pri registrácii).
 • Kapacita bazéna sa zníži na 50 % max., kapacita povolená zákonom
 • Sú zakázané všetky hromadné podujatia. Výnimkou sú také, kde sa všetci účastníci preukázali negatívnym testom na COVID-19, pričom test nesmie byť starší ako 12 hodín.
 • Podľa nového pravidla OLP/7311/2020 sa počas tanečného večera s hudbou nesmie podávať žiadne jedlo.
 • V uzatvorených priestoroch obchodov je povolený 1 zákazník na 10 m2. Povinná je tu tiež vzdialenosť medzi zákazníkmi 2 m.

Kúpele vyžadujú od všetkých ubytovaných hostí certifikát z druhého plošného testovania, nie starší ako 7 dní, alebo negatívny test na COVID-19 nie starší ako 72 hodín, alebo od lekára vystavené potvrdenie výnimky podľa vyhlášky ministerstva nie staršie ako 72 hodín. Klientok kúpele posielajú na triage, kde vypisujú a podpisujú protokol a meria sa im telesná teplota, netestujeme. Pokiaľ majú klienti staršie potvrdenie ako 72 hodín, prechádzajú platenou triage v kúpeľoch s antigénovým testom tak, ako pred celoplošným testovaním, a to pri pobyte na 7 a viac nocí – bezplatne (test bude hradený kúpeľmi), pri pobyte na 6 a menej nocí budú kúpele účtovať za test poplatok a nasledovne: Thermia Palace a Esplanade: 20 €,  všetky ostatné hotely: 15 €. Pre hostí z krajín mimo EÚ platí, že aj keď majú negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín, budú musieť pred registráciou podstúpiť rýchly antigénový test v kúpeľoch.

Dovoľujeme si Vás ďalej informovať, že až do odvolania sa menia otváracie hodiny recepcie v Kúpeľnom dome Irma, ktorá je prepojená s Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel a to Pondelok – Nedeľa od 8:00 do 15:00 hod.

PRZYDATNE INFORMACJE

Położenie Spa

U podnóża pasma górskiego Góry Inowieckie, 80 km od Bratysławy.

Internet

: Bezpłatne WiFi we wszystkich hotelach uzdrowiskowych (oprócz Depandance Šumava i Smaragd).

Parking

Parking na Wyspie uzdrowiskowej – za opłatą.

Zwierzęta

Zwierzęta są akceptowane we wszystkich domach uzdrowiskowych za opłatą.

Posiłek

• Posiłki – serwowanie: Informacja o posiłkach będzie podana szczegółowo podczas zameldowania. Śniadania: w godz. 07:00-9:30, obiady: w godz. 11:30-14:00, kolacje: w godz.: 18:00-20:00.

Zameldowanie / Wymeldowanie

Wcześniejsze zameldowanie czy późniejsze wymeldowanie tylko na żądanie i za opłatą.

Opis uzdrowiska

Uzdrowisko Pieszczany ponad stuletniej tradycji, rozciągają się we wschodniej miasta Pieszczany, głównie na wyspie uzdrowiskowej. Piestany znajduje się w zachodniej części Słowacji, w szerokiej dolinie rzeki Wag z jeziorem o tej samej nazwie, na stokach Góry Inowieckie i najbardziej znanym uzdrowisku na Słowacji i międzynarodowego centrum leczenia chorób reumatycznych. Do korzystania z zasobów naturalnych leczenia i uzdrawiania siarkowe błota i wodą termalną. Unikalne źródła naturalne wody mineralne termalnych w górę od tektoniczne pęknięcie o głębokości od 2000 mA, otrzymano kilka konkretnych związków i energię magmy ziemskiej. Najważniejszym składnikiem w leczeniu chorób układu ruchowego jest wysokiej zawartości siarki, która jest obecna w wodzie w różnych formach i związków, takich jak siarczany, siarczyny, siarczki. W spa około 60 różnych procedur medycznych, biorąc za podstawę do leczenia za pomocą unikalny wody gojenie mineralny i siarkę mułu, który jest dodatkowo połączony z perełkowa, jednostki i grupy rehabilitacji, masażu, leczenia węglowego, fototerapia, elektroterapii, termoterapią i zabiegi relaksacyjne. Spa obejmuje nizinny, ciepły i suchy klimat i najwięcej słonecznych dni w roku na Słowacji. domy spa mieszczą się w strefie wyłączonej z ruchu kołowego części miasta lub na wyspie uzdrowiskowej i zapewnić pacjentom pełnego komfortu oraz kompleksowych usług medycznych i spa. Bezpośrednio na wyspie są też dwa spa hotel 5-gwiazdkowy hotel z centrum rehabilitacji. Piękny park zdrojowy jest idealnym miejscem na spacery i licznych kawiarni i restauracji oferujących dania kuchni lokalnej i międzynarodowej. Goście z pewnością znajdzie nie tylko zdrowie i spokój, ale też wszyscy muszą pozostać aktywni i uzdrowiskowego w ich dyspozycji i golf, tenis, rower i jogging szlaków, żeglarstwo, wędkarstwo i jazdę na rowerze, a także squash kręgielnia w Pieszczany. Uzdrowisko znane jest nie tylko jakość samych usługi lecznicze, ale także bogaty program kulturalny przez cały rok. W ciągu roku w różnych zdarzeń są wyrównane generalnie Słowackiej oraz międzynarodowe znaczenie takie. Otwarcie sezonu letniego na początku czerwca, Jazz Days w lipcu, parada kwiatów na koniec lata, ciężarówka Country Show, Country stoczni dni powietrza, Cinematik Film Festival we wrześniu, i więcej. Oprócz oferowania Pieszczany kultury i sportu możliwości i wokół licznych szlaków rowerowych i pieszych. Chociaż SPA to choroby traktować tego układu mięśniowo-szkieletowego i układu nerwowego są na pewno ciekawe i detoksykacji programy i pozostaje, wszechstronna Oczyszczanie lub zmniejszenie masy ciała. Uzdrowisko Pieszczany jest jednym z naszych największych i najbardziej znanych uzdrowisk, a dla jego niezwykłych właściwości leczniczych są poszukiwane nie tylko krajowych, ale także zagranicznych gości.

Powody, dla których należy wybrać to uzdrowisko:

 • Termalna woda mineralna
 • Unikalna siarkowa borowina lecznicza
 • Fachowa wiedza lekarska
 • Usługi wellness
 • Fitness i kosmetyka
 • Sprawdzone hotele i usługi na wysokim poziomie
 • Bogaty program kulturalny
 • Szerokie możliwości sportowego wyżycia się i aktywnego wypoczynku

Nasza opinia:

Słynne uzdrowisko leży w malowniczym otoczeniu, na brzegu rzeki Wag, w południowo-zachodniej części Słowacji. Wyspa Uzdrowiskowa (Kúpeľný ostrov) i uzdrowisko są idealnym miejscem do relaksu. Lecznicza siła uzdrowiska oparta jest na działaniu źródeł leczniczych i specjalnej borowiny z zawartością siarki. Uzdrowisko zabezpiecza też transport z dworca (za opłatą). Polecane zarówno dla bardziej jak i dla mniej wymagającej klienteli.

Kąpiele fokusowe

Uzdrowisko ma wysoki wskaźnik sukcesu u pacjentów leczonych z powodu zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego, niektóre zaburzenia neurologiczne, choroby reumatyczne i dobrze traktowany tutaj i otyłości. Symbolem uzdrowiska jest znane postaci kuli, symbolizującej sukces leczenia.

Naturalne źródła lecznicze

Podstawowy zabieg jest woda mineralna termalna, która wypływa z głębokości około dwóch tysięcy metrów o temperaturze 67 - 69°C i niepowtarzalnym siarkowym błotem, które eksploatowane są w miejscach, gdzie naturalne gorące źródła z wodą termalną siarkowego. Temperatura podczas stosowania błota w opakowaniach, wynosi około 45 stopni Celsjusza. W ten sposób ogrzewa ciepłą muł osadza punktów organizmu, a tym samym jest to lek, czy bolesny obrzęk stawów lub różnych napięć mięśni i innych chorób układu mięśniowo-szkieletowego lub reumatyzm.

Wellness

 • Samodzielny zewnętrzny i samodzielny wewnętrzny basen Balnea Splendid, Grand o temperaturze wody 33 - 34°C
 • Wzajemnie połączone dwa baseny zewnętrzny i wewnętrzny Balnea Esplanade, Palace o temperaturze wody 33-34 °C, Świat Saun
 • Zewnętrzny basen o temperaturze wody 33 - 34°C, kąpiel w basenie „Bahnisko“ – do basenu z naturalnym dnem utworzonym z grubej 10 - 30 cm warstwy oryginalnego pieszczańskiego bagna przez które przedostaje się termalna woda mineralna i basen „Zrkadlisko“- basen ze stucznym dnem wypełniony naturalną termalną siarkową wodą mineralną. Te baseny znajdują się w hotelu Thermia Palace
 • Fitness Centrum
 • Salon Beauty
 • Sprzęt do masażu
 • Łóżkowe masaże wodne
 • Jacuzzi
 • Solarium
 • Pomieszczenie do relaksu

Domy uzdrowiskowe

1. Irma Health Spa – luksusowy, nowoczesny relaks w historycznej atmosferze, bezpośrednio połączony z secesyjnym hotelem Danubius Health Spa Resort Thermia Palace *****, czynny codziennie: w godz. 07:00 - 21:00. Nieokreślone i wolne wejście dla gości zakwaterowanych w hotelu Thermia Palace.
Baseny
Zewnętrzny basen z dwoma rzygaczami wody. Przeciętna głębokość: 1,3 - 1,6 m. Temperatura wody: 34 - 36°C.
Zimą ogrzewany taras basenu.
Wewnętrzny basen z 6 hydromasażowymi łóżkami i rzygaczem. Rozmiary: 18 x 5,5 m. Przeciętna głębokość: 1,2 m. Temperatura wody: 30-32 °C.
Wewnętrzne jacuzzi. Rozmiary: 4,85 x 5,5 m. Przeciętna głębokość: 1,2 m.Temperatura wody: 36°C.
Sauny (czynne codziennie: w godz. 13:00 - 21:00)
Sauna fińska, parowa i infra.
Urządzenie do produkcji lodu – przyjemne orzeźwienie z drobnymi kryształkami lodowymi po saunie.
Prysznice z atrakcjami, prysznic z imitacją burzy tropikalnej i deszczu.
Tepidarium z ogrzewanymi siedzeniami do relaksu.
Pomieszczenie relaksacyjne z cudownym widokiem na ogród.
Klub damski (każdy wtorek i czwartek w godz. 13:00-15:00 w wewnętrznej części wellness)
2. Balnea Health Spa – nowocześnie odnowione Centrum Balneologiczne oferuje zabiegi uzdrowiskowe na najwyższym, medycznym poziomie. Dom uzdrowiskowy bezpośrednio połączony jest z hotelami Danubius Helth Spa Resort Esplanade **** i Spa Hotel Grand Splendid***.
3. Napoleon Health Spa – najstarszy z domów uzdrowiskowych tworzy kompleks trzech budynków zbudowanych w stylu klasycznym, które z kolei tworzą mały dziedziniec. Na terenie znajduje się basen „Zrkadlisko“, który powstał jako pierwszy na wyspie uzdrowiskowej. W budynku Napoleon III znajduje się jaskinia solna.
4. Pro Patria Health Spa – zabiegi świadczone są w historycznych przestrzeniach. Kuchnia bagienna w Pro Patria Health Spa funkcjonuje od 1916 r. na bazie oryginalnych i wypróbowanych technologicznych metod. Dom uzdrowiskowy bezpośrednio połączony jest ze Spa Hotel Pro Patria.

Serwis

 • room service
 • pralnia
 • kantor
 • pasaż handlowy
 • biblioteka
 • klub most
 • przelew
 • garaż
 • golf, petanque, tenis, tenis stołowy
 • rower
 • krawiectwo
 • usługi konsjerża
 • szlaków

Dla dzieci

 • dziecko poniżej 4 roku życia są bezpłatne zakwaterowanie bez łóżka
 • dziecko 4-13 lat otrzymują 50% zniżki na zakwaterowanie w hotelu i pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) w pokoju z rodzicami
 • dzieci mogą uczestniczyć w basenie zakwaterowania oraz świat saun (Balnea). Niemowlęta i małe dzieci muszą nosić ubrania kąpielowych, dzieci poniżej 12 roku życia nie mogą przebywać w basenie tylko w towarzystwie osoby dorosłej.
 • łóżeczko dziecięce na życzenie przy rezerwacji pobytu
 • plac zabaw w parku zdrojowym
 • w parku zdrojowym, aby zobaczyć i nakarmić rzadkich gatunków ptaków, jak również piękne pawie

Historia

Mówi się, że Rzymianie jako pierwsi zobaczyć efekty lecznicze wody tak, że zatrzymał się na Wagu do odpoczynku na łąkach i znaleźć gorące źródła, w którym kąpał. A po tych uzdrowisk szybko odzyskać. Pierwsze pisemne wzmianki od lekarzy o leczniczej wody mineralnej i siarkowe błota pochodzi z 16 wieku. Pierwszy budynek spa zbudowane arystokratów, którzy posiadali ziemię na wiosnę. Pierwsza kąpiel spa i basen zbudowany ziemianin hrabia Joseph Erdödy w 1821 roku. Decydującym rozkwitu spa rodzinnym Prypeci zimowe. Wczesne 20 wieku wybudowano Spa Hotel Therme pałac z hotelu balneoterapii Pro Patria i późniejszym Hotel Jałta.

© 2020 CA SORGER - Zasady i warunki - Kontakt | Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ta strona w kontekście świadczenia usług wykorzystuje pliki cookie, korzystając z witryny, zgadzasz się z ich stosowaniem. Dowiedz się więcej. Zgadzam się