Šranecké piesky, Záhorie

Region turystyczny
Západné Slovensko, Záhorie, Trnavský kraj, Biele Karpaty, Malé Karpaty, Záhorská nížina, Chvojnická pahorkatina

Obszar chroniony o znaczeniu europejskim w administracji państwowej ochrony przyrody Záhorie znajduje się w wojskowym okręgu Záhorie, w powiecie Malacky. Wichrowe piaski, „słowacka pustynia”, zajmują powierzchnię ponad 570 km², a piasek z rzeki Morawy wiejący ponad 2,6 mln lat temu, w plejstocenie (okres przemian lodu i lodu). Ta „pustynia” jest otoczona bogato nasadzonymi sosnami, które zasadziła tu już węgierska królowa Maria Teresa, aby zapobiec jej dalszej ekspansji. Żyje tu wiele rzadkich i chronionych gatunków roślin i zwierząt. Zwierzęta to rzadkie gatunki motyli, chrząszczy, koników polnych, koni, mrówek, naszej największej jaszczurki, jaszczurki zielonej, węży, żab, zagrożonych dudków, żołna czy żołna, jedenaście gatunków nietoperzy i roślin, a zwłaszcza sosny.

W przeszłości wymagane było pozwolenie na wejście do Okręgu Wojskowego Záhorie. Obecnie, jeśli ćwiczenia wojskowe nie są w toku, w weekendy dozwolone jest bezpłatne wejście do tego miejsca. Ćwiczenia wojskowe planowane są z wyprzedzeniem, a ich harmonogram można przeglądać na stronie Ministerstwa Obrony.

Dostęp do Szraneckich Placek jest możliwy ze wsi Plavecký Mikuláš w kierunku Lakšárska Nová Ves. Między tymi dwiema miejscowościami znajdują się piaski Šranecké. Mniej więcej w połowie drogi między wioskami znajduje się mały parking przy drodze, skąd już tylko krótki spacer.

Często zadawane pytania dotyczące atrakcji Šranecké piesky, Záhorie

Przedstawione odległości są mierzone w linii prostej, rzeczywista długość podróży może być inna.
Które wdzięki kobiece znajdują się w pobliżu?
1
3
© 2022 CA SORGER - Zasady i warunki - Kontakt | Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ta strona w kontekście świadczenia usług wykorzystuje pliki cookie, korzystając z witryny, zgadzasz się z ich stosowaniem. Dowiedz się więcej. Zgadzam się